224K400RA6-FA
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
224K400RA6-FA
描述:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.340" (8.64mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.650" L x 0.230" W (16.50mm x 5.84mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series Angstor® RA
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.22 µF