224PPA850K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
224PPA850K
描述:
CAP FILM 0.22UF 10% 850VDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.689" Dia x 1.142" L (17.50mm x 29.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.6 mOhms
Series PPA
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.22 µF