225P10496YA3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
225P10496YA3
描述:
CAP FILM 0.1UF 10% 600VDC RADIAL
库存 : 1016
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications Audio; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.909" (23.10mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.969" (24.60mm)
Size / Dimension 1.252" L x 0.559" W (31.80mm x 14.20mm)
Ratings -
Series Orange Drop® 225P
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.1 µF