226BPS100M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
226BPS100M
描述:
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 135 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.536Ohm @ 120Hz
Series BPS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 211.95 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF