227KBM025M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
227KBM025M
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 320 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.056Ohm @ 120Hz
Series KBM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 640 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 130 mOhms