227LBA350M2DD
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
227LBA350M2DD
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.29 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.13036Ohm @ 120Hz
Series LBA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.8963 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF