首页 / 触摸开关 / 228ADS1AGFCMSD
minImg
228ADS1AGFCMSD
CTS Electrocomponents
型号:
228ADS1AGFCMSD
描述:
228ADS1AGF+C STYLE IN MISTY SILV
用户指南
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 2.60mm
Product Status Active
Operating Force 160gf
Actuator Orientation Side Actuated
Mfr CTS Electrocomponents
Illumination Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switch Travel 0.25mm
Actuator Height off PCB, Vertical -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round Button
Outline 7.20mm x 5.40mm
Circuit SPST-NO
Mechanical Life 100,000 Cycles
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Illumination Voltage (Nominal) 1.9 VDC
Series 228A