228ADS2AYFCRB
CTS Electrocomponents
型号:
228ADS2AYFCRB
描述:
228ADS2AYF+C STYLE IN RED COLOR
用户指南
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 11.00mm
Product Status Active
Operating Force 160gf
Actuator Orientation Side Actuated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Yellow
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switch Travel 0.25mm
Actuator Height off PCB, Vertical -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round Button
Outline 8.30mm x 9.60mm
Circuit SPST-NO
Mechanical Life 100,000 Cycles
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Illumination Voltage (Nominal) 1.9 VDC
Series 228A