首页 / 触摸开关 / 228ADVAAWFCMBC
minImg
228ADVAAWFCMBC
CTS Electrocomponents
型号:
228ADVAAWFCMBC
描述:
228ADVAAWF+C STYLE IN MISTY BLAC
用户指南
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Operating Force 160gf
Actuator Orientation Top Actuated
Mfr CTS Electrocomponents
Illumination Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Amber/White
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switch Travel 0.25mm
Actuator Height off PCB, Vertical 14.40mm
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round Button
Outline 7.20mm x 6.80mm
Circuit SPST-NO
Mechanical Life 100,000 Cycles
Mounting Type Through Hole
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 228A