首页 / 触摸开关 / 228AMVAAFCMBCR
minImg
228AMVAAFCMBCR
CTS Electrocomponents
型号:
228AMVAAFCMBCR
描述:
228AMVAAFR+C STYLE IN MISTY BLAC
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Amber
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switch Travel 0.25mm
Actuator Height off PCB, Vertical 7.00mm
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Round Button
Outline 7.20mm x 6.80mm
Mounting Type Surface Mount
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 228A