228AMVAYFAACR
CTS Electrocomponents
型号:
228AMVAYFAACR
描述:
228AMVAYFR+A STYLE IN ORANGE COL
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Yellow
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Switch Travel 0.25mm
Actuator Height off PCB, Vertical 7.00mm
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Oval Button
Outline 7.20mm x 6.80mm
Mounting Type Surface Mount
Illumination Voltage (Nominal) 1.9 VDC
Series 228A