Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
228CKS050M
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.8525
$1.8525
10
$1.501
$15.01
50
$1.31024
$65.512
100
$1.14646
$114.646
500
$0.873525
$436.7625
1000
$0.764342
$764.342
2500
$0.737038
$1842.595
5000
$0.709745
$3548.725
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.437" (36.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.39 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 106mOhm @ 120Hz |
| Series | CKS |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.346 A @ 100 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 2200 µF |
| Package | Bulk |