2406KL-05W-B39-L50
NMB Technologies Corporation
型号:
2406KL-05W-B39-L50
描述:
FAN AXIAL 60X15MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 14.1 CFM (0.395m³/min)
Noise 28.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.060A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 12 ~ 27.6VDC
Product Status Obsolete
RPM 3600 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Speed Sensor (Tach)
Width 15.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.125 in H2O (31.1 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL, VDE
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.099 lb (44.91 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 25°C
Series 06015KA
Material - Blade Plastic
Power (Watts) 1.44 W