首页 / 薄膜电容器 / 245LC3500KL505HM6
minImg
245LC3500KL505HM6
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
245LC3500KL505HM6
描述:
CAP FILM 2.4UF 10% 500VAC SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.339" (34.00mm)
Tolerance ±10%
Termination Solder Pads
Lead Spacing -
Size / Dimension 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.2 mOhms
Series LC3
Voltage Rating - DC -
Package / Case Nonstandard
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.4 µF