2500R-70H
API Delevan Inc.
型号:
2500R-70H
描述:
FIXED IND 7.5MH 52MA 62 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 80 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 52 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 62Ohm Max
Series 2500R
Inductance 7.5 mH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.1MHz