首页 / 铝电解电容器 / 250BXC33MEFC12.5X20
minImg
250BXC33MEFC12.5X20
Rubycon
型号:
250BXC33MEFC12.5X20
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 320 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series BXC
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 800 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF