首页 / 铝电解电容器 / 250PK33MEFCT810X20
minImg
250PK33MEFCT810X20
Rubycon
型号:
250PK33MEFCT810X20
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
库存 : 81
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 205 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series PK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 307.5 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF