首页 / 固定电感器 / 252012CDMCDS-6R8MC
minImg
252012CDMCDS-6R8MC
Sumida America Components Inc.
型号:
252012CDMCDS-6R8MC
封装:
1008 (2520 Metric)
描述:
FIXED IND 6.8UH 1.1A 300MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm
Series 252012CDMC/DS
Inductance 6.8 µH