252B503A60NA
CTS Electrocomponents
型号:
252B503A60NA
描述:
JOYSTICK 50K OHM 2 AXIS TH
用户指南
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish -
Product Status Obsolete
Operating Force 2.000gfm
Voltage - Supply -
Output Analog (Resistive)
Electrical Life 1,000,000 Cycles
Voltage Rating - AC 50 V
Mfr CTS Electrocomponents
Contact Material -
Features -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Functions, Extra -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Joystick
Panel Cutout Dimensions -
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Through Hole
Resistance 50 kOhms
Series 252
Type Joystick, 2 - Axis
Voltage Rating - DC 5 V