TE Connectivity Erni
型号:
254699-E
封装:
-
批次:
-
描述:
MAXIBR M 06POS RA A SMT BK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.1635
$3.1635
10
$2.869
$28.69
25
$2.717
$67.925
50
$2.65392
$132.696
100
$2.52757
$252.757
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | - |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 12A per Contact |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | TE Connectivity Erni |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | General Purpose |
| Number of Positions | 6 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Fastening Type | - |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | MAXIBRIDGE |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | - |