256MHBS45K2J
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
256MHBS45K2J
描述:
CAP FILM 25UF 10% 800VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.3 mOhms
Series MHBS
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 25 µF