首页 / 存储器 / 25LC020AT-E/MNY
minImg
25LC020AT-E/MNY
Microchip Technology
型号:
25LC020AT-E/MNY
封装:
8-TDFN (2x3)
描述:
IC EEPROM 2KBIT SPI 10MHZ 8TDFN
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Clock Frequency 10 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 256 x 8
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 8-TDFN (2x3)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad
Memory Size 2Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V