首页 / 存储器 / 25LC160A-E/MS
minImg
25LC160A-E/MS
Microchip Technology
型号:
25LC160A-E/MS
封装:
8-MSOP
描述:
IC EEPROM 16KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
用户指南
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Clock Frequency 10 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 2K x 8
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Memory Size 16Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V