首页 / 存储器 / 25LC160D-E/P
minImg
25LC160D-E/P
Microchip Technology
型号:
25LC160D-E/P
封装:
8-PDIP
描述:
IC EEPROM 16KBIT SPI 10MHZ 8DIP
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Clock Frequency 10 MHz
Memory Interface SPI
Memory Organization 2K x 8
Mounting Type Through Hole
Memory Type Non-Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 8-PDIP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Memory Size 16Kbit
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V