25MS53.3MEFCTZ4X5
Rubycon
型号:
25MS53.3MEFCTZ4X5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 3.3UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 11 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MS5
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 16.5 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 3.3 µF