25PK1000MT810X16
Rubycon
型号:
25PK1000MT810X16
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 870 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series PK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.044 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1000 µF