25PZA220M10X13
Rubycon
型号:
25PZA220M10X13
描述:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 25V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 140 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 26mOhm
Series PZA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.8 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 220 µF