2.5SXE120M1.9X7.3
Rubycon
型号:
2.5SXE120M1.9X7.3
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM POLY 120UF 20% 2.5V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm
Series PC-CON, SXE
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Rubycon
Capacitance 120 µF