25TGV1200M16X16.5
Rubycon
型号:
25TGV1200M16X16.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 25V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 720 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 66mOhm @ 100kHz
Series TGV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.2 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1200 µF