25TRV3300M18X21.5
Rubycon
型号:
25TRV3300M18X21.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 1.29 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TRV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.15 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 3300 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 39 mOhms