25UR100KLFTR
TT Electronics/BI
型号:
25UR100KLFTR
描述:
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Square - 0.270" x 0.270" Face (6.86mm x 6.86mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series 25
Power (Watts) 0.5W, 1/2W