NTE Electronics, Inc
型号:
25WD20
封装:
Axial
批次:
-
描述:
RES 0.2 OHM 5% 25W AXIAL
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Wirewound |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.500" Square x 2.500" L (12.50mm x 63.50mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 200 mOhms |
| Series | - |
| Power (Watts) | 25W |
| Package / Case | Axial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Package | Bag |