首页 / 铝电解电容器 / 25WXA680MEFCG412.5X16
minImg
25WXA680MEFCG412.5X16
Rubycon
型号:
25WXA680MEFCG412.5X16
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 640 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series WXA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 768 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 680 µF