Rubycon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.2185
$0.2185
10
$0.152
$1.52
50
$0.0912
$4.56
100
$0.07695
$7.695
500
$0.052649
$26.3245
1000
$0.046569
$46.569
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 105 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | YXF |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 150 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 47 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 900 mOhms |