首页 / 铆钉 / 27SR118300
minImg
27SR118300
Essentra Components
型号:
27SR118300
描述:
SNAP RIVET, .122-.126 HOLE, .197
用户指南
Head Diameter 0.252" (6.40mm)
Color Natural
Rivet Length 0.300" (7.62mm)
Material Nylon
Product Status Active
Series MicroPlastics, SR
Rivet Diameter 0.118" (3.00mm)
Type Snap Rivet
Head Height 0.063" (1.60mm)
Grip Range 0.197" ~ 0.236" (5.00mm ~ 5.99mm)