首页 / 铆钉 / 27XT2810625
minImg
27XT2810625
Essentra Components
型号:
27XT2810625
描述:
FIR TREE RIVET, .281 HOLE, .062-
用户指南
Head Diameter 0.787" (19.99mm)
Color Black
Rivet Length 0.767" (19.48mm)
Material Nylon
Product Status Active
Series MicroPlastics, XT
Rivet Diameter -
Type Barbed Fastener
Head Height 0.100" (2.54mm)
Grip Range 0.062" ~ 0.625" (1.58mm ~ 15.88mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.281" (7.14mm) 9/32"