TE Connectivity AMP Connectors
型号:
2825260-2
封装:
-
批次:
-
描述:
2P VRT HDR VAL-U-LOK HCS V0
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.5814
$5.814
80
$0.559198
$44.73584
440
$0.439546
$193.40024
1050
$0.36385
$382.0425
5250
$0.317452
$1666.623
10500
$0.302214
$3173.247
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.504" (12.80mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 600V |
| Current Rating (Amps) | 13A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Pitch - Mating | - |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Industrial, Lighting, Medical |
| Number of Positions | 2 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | VAL-U-LOK |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.165" (4.20mm) |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.138" (3.50mm) |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 2825260 |