TE Connectivity AMP Connectors
型号:
282811-2
封装:
-
批次:
-
描述:
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.5035
$0.5035
10
$0.4731
$4.731
25
$0.4712
$11.78
50
$0.45942
$22.971
100
$0.394155
$39.4155
250
$0.356516
$89.129
500
$0.336699
$168.3495
1000
$0.295108
$295.108
5000
$0.26144
$1307.2
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation Height | 0.329" (8.36mm) |
| Contact Tail Length | 0.138" (3.50mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | 90°, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 15 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Interlocking (Side) |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Number of Positions | 2 |
| Positions Per Level | 2 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Green |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | - |
| Series | Buchanan |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 282811 |