Phoenix Contact
型号:
2903338
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOS SPDT 50MA 24VDC
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 30VAC, 36VDC - Max |
| Termination Style | Spring Terminal |
| Contact Rating (Current) | 50 mA |
| Coil Current | 18 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Obsolete |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | RIF |
| Operate Time | 8 ms |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi), Gold (Au) |
| Must Operate Voltage | - |
| Release Time | 10 ms |
| Features | Diode, Lighted Indicator, Socket Included |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |