2920L700/12MR
Littelfuse Inc.
型号:
2920L700/12MR
描述:
PTC RESET FUSE 12V 7A 2920
库存 : 27362
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 12V
Current - Hold (Ih) (Max) 7 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing -
Current - Max 50 A
Size / Dimension 0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 18 mOhms
Series POLY-FUSE®, 2920L
Type Polymeric
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Package / Case 2920 (7351 Metric), Concave
Resistance - Initial (Ri) (Min) 3 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 14 A