首页 / 钽电容器 / 293D155X0025C2TE3
minImg
293D155X0025C2TE3
Vishay Sprague
型号:
293D155X0025C2TE3
描述:
CAP TANT 1.5UF 20% 25V 2312
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTAMOUNT®, 293D
Type Molded
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1.5 µF