Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
299-93-310-11-001000
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.237
$4.237
10
$3.84655
$38.4655
25
$3.64306
$91.0765
50
$3.55832
$177.916
100
$3.388935
$338.8935
250
$2.96533
$741.3325
500
$2.880609
$1440.3045
1000
$2.456994
$2456.994
2500
$2.287543
$5718.8575
请发送询价,我们将立即回复。

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Material - Post | Brass Alloy |
| Housing Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Termination | Solder |
| Material Flammability Rating | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle, Horizontal |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 10 (2 x 5) |
| Contact Finish Thickness - Post | 200.0µin (5.08µm) |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Series | 299 |
| Type | DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | Tin-Lead |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Features | Closed Frame |
| Termination Post Length | 0.126" (3.20mm) |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Package | Tube |
| Contact Resistance | - |
| Base Product Number | 299-93 |