首页 / 钽电容器 / 299D106X06R3BB1E3
minImg
299D106X06R3BB1E3
Vishay Sprague
型号:
299D106X06R3BB1E3
描述:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.280" L x 0.200" W (7.10mm x 5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 299D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial - 3 Leads
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF