首页 / 钽电容器 / 299D154X0035AB1
minImg
299D154X0035AB1
Vishay Sprague
型号:
299D154X0035AB1
描述:
CAP TANT 0.15UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.280" L x 0.190" W (7.10mm x 4.82mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 299D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial - 3 Leads
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.15 µF