首页 / 钽电容器 / 299D476X0010DB6
minImg
299D476X0010DB6
Vishay Sprague
型号:
299D476X0010DB6
描述:
CAP TANT 47UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.440" (11.17mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF