首页 / 钽电容器 / 299D685X0020CB1
minImg
299D685X0020CB1
Vishay Sprague
型号:
299D685X0020CB1
描述:
CAP TANT 6.8UF 20% 20V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.380" (9.65mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.280" L x 0.230" W (7.10mm x 5.84mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 299D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial - 3 Leads
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF