2EZ19D2/TR8
Microsemi Corporation
型号:
2EZ19D2/TR8
描述:
DIODE ZENER 19V 2W DO204AL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 14.4 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 2 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 19 V
Mfr Microsemi Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 11 Ohms