Nexperia USA Inc.
型号:
2PB709BSL,215
封装:
TO-236AB
批次:
-
描述:
TRANS PNP 50V 0.2A TO236AB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.2565
$0.2565
10
$0.17575
$1.7575
100
$0.08569
$8.569
500
$0.071478
$35.739
1000
$0.049666
$49.666
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 250mV @ 10mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Supplier Device Package | TO-236AB |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 250 mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 210 @ 2mA, 10V |
| Base Product Number | 2PB709 |