2R5SVPC680M
Panasonic Electronic Components
型号:
2R5SVPC680M
描述:
CAP ALUM POLY 68UF 20% 2.5V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 168.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series OS-CON™, SVPC
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.37 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 68 µF