Sanken Electric USA Inc.
型号:
2SA1746
封装:
TO-3PF
批次:
-
描述:
TRANS PNP 50V 12A TO3PF
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.674
$4.674
10
$4.20185
$42.0185
100
$3.442705
$344.2705
500
$2.930693
$1465.3465
1000
$2.471672
$2471.672
2000
$2.348086
$4696.172
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 25MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 12 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 80mA, 5A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Supplier Device Package | TO-3PF |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-3P-3 Full Pack |
| Power - Max | 60 W |
| Mfr | Sanken Electric USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 5A, 1V |